DCSIMG

Football fixtures

editorial image

editorial image

Today’s football fixtures from League and Cup compeitions, featuring teams from East Antrim:

IFA Championship 1 (kick-off 2pm unless stated)

Dundela v Institute

Loughgall v HW Welders

Tobermore United v Bangor

Warrenpoint Town v Coagh United

Larne v Dergview (3pm)

Limavady United v Carrick Rangers (3pm)

IFA Championship 2 (kick-off 2pm unless stated)

Annagh United v PSNI

Ballymoney United v Queen’s University

Chimney Corner v Armagh City

Killymoon Rangers v Wakehurst

Lurgan Celtic v Knockbreda

Sport & Leisure Swifts v Banbridge Town

Ballyclare Comrades v Glebe Rangers (3pm)

Moyola Park v Portstewart (3pm)

Irish Cup R3 (kick-off 1:30pm)

Ballynure OB v Rathfern Rangers

Camlough Rovers v Ards Rangers

Crumlin United v Killyleagh YC

Drumaness Mills v Islandmagee

Immaculata v Dunmurry Rec.

Kilmore Rec. v Malachians

Lisburn Rangers v Ballynahinch United

Newcastle v Crumlin Star

Sirocco Works v Mountjoy United

Tandragee Rovers v Rosario YC

Northern Amateur Football League (kick-off 2pm)

Premier Division

Ardglass v Killyleagh Comber Rec

Shankill United v Larne Tech OB

Nortel v Albert Foundry

Division 1A

Abbey Villa v Downpatrick FC

Wellington Rec v Grove United

Orangefield Old Boys v Derriaghy CC

Dundonald v Barn United

East Belfast v UUJ

Division 1C

St Patrick’s YM v Iveagh United

Kilroot Rec v Bryansburn Rangers

Newington Rangers v Bangor Amateurs

Groomsport v Donard Hospital

Shorts FC v Dromore Amateurs

Bangor Swifts v 1st Bangor OB

Irish Junior Cup (1:30pm)

Albert Foundry II v Ballyclare Comrades Res (R3)

Grange Rangers v Rosemount Rec (R3)

Ballymena and Provincial League (kick-off 2pm unless stated)

Junior Division One

Killymoon Rangers Res v Mallusk Athletic

Cookstown Olympic v Larne Olympic

Junior Division Two

Castle Star v Carniny Amateurs II

1st Mossley YM v Ballyclare North End

FC Larne v Ballynure Old Boys ‘B’

Moyola Park Olympic v Woodlands

Junior Division Three

AFC Carrick v Carnlough Swifts

Ballysillan Swifts v Carrickfergus YC

Cookstown RBL v 1st Carrickfergus OB

Rathcoole FC v 14th Newtownabbey

Remo FC v York Road Loughside ‘B’

Sport & Leisure Swifts Res v FC Whiteabbey

McReynolds Cup (1:30pm)

Brantwood v FC Ballynure (R1)

Linda Welshman Memorial Cup (1:30pm)

FC Ballynure Res v Antrim Rovers (R1)

Encore v Ballymoney Utd Res (R1)

Wakehurst Strollers v 3rd Ballyclare Old Boys (R2)

Red Star v Glebe Rangers Res (R2)

 
 
 

Back to the top of the page